Så er tiderne og holddeling klar til det sidste stævnet for denne sæson ved Ikast FS den 01-04-2017.
 
Alle hold både Mikro A, B og C mødes I Ikast arena på det tidspunkt der er anført ud for holdet. 
Vi glæder os til en god dag i hallen. 
Hvis I har spørgsmål er i velkommen til at kontakte trænerteamet. 
 
Mikro B/C:
 

Ikast 1(U7 Drenge)

Ikast 2(U6 Drenge)

 

Ikast 3 (U6 Drenge)

Ikast 4 (U7 Piger)

Ikast 5 (U7 Piger)

Ikast 6 (U6 Piger)

Ikast 7 (U6 MIX)

Jeppe Johansen

Albert Merstrand

Albert Valdemar

Sune Malmborg

Mathias Pedersen

Oliver Bredtved

 

Mødetid kl. 9.50

 

Kampe: Bane 2

 

10.28 KLG 1 - Ikast  11.23 KLG 3 - Ikast 11.45 KLG 2 - Ikast

 

Jakob Hagelskjær

Jens Juul Andresen

Lucas Grandahl

Albert Kvist

Jonas Johansen

 

 

Mødetid kl. 8.20

 

Kampe: Bane 2

 

09.00 Funder- Ikast 09.33 Ikast - SIF 1 10.06 Ikast - SIF 2

Noah Dissing

Malthe Nøhr

Albert Kibsgaard

Sander Hyldgaard

Malthe Andersen

 

 

Mødetid: 10.20

 

Kampe: Bane 1

 

10.50 Ikast- Funder 11.12 Ikast - ØBG 1 11.23 SIF 3 - Ikast  12.18 SIF 4 - Ikast

Alberte Sandgaard

Mille Ettrup

Mathilde G

Signe Milsgaard

Celine Ravn

 

 

Mødetid: 10.45

 

Kampe: Bane 1

 

11.12 Ikast - ØBG 1 11.45 SIF 7 - Ikast  12.40 SIF 5 - Ikast

Cecilie Thomsen

Cecilie Marinussen

Freja Jakobsen

Mathilde Frølich

Signe Sander

Frida Møller

 

Mødetid kl. 10.50

 

Kampe: Bane 3

 

11.23 KLG 4 - Ikast  12.40 SIF 6 - Ikast 13.02 KLG 5 - Ikast

 

Caroline B

Emilie Kristensen

Freja Kristensen

Marie Sperling

Shahanna Jegan

 

 

Mødetid Kl. 8.30

 

Kampe: Bane 3

 

09.00 IFS 6 - Ikast 09.55 Funder- Ikast  10.17 Fund.4-Ikast

Alberte T. Mai

Alma Terzic

Bertram Merstrand

Mikkel Madsen

Calle Holdgaard

Storm Guldbrandt

 

Mødetid kl. 8.55

 

Kampe: Bane 1

 

09.22 Thorsø - Ikast 09.44 VHK 3 - Ikast  10.06 Snejb. - Ikast

 
Mikro A:
 

Dreng Ikast KFUM 1

Pige Ikast KFUM 2

Mix Ikast KFUM 3

Alexander

Jonathan

Benjamin

Magnus B

Daniel K

Kasper K

 

Alle kampe spilles i Hal A

Mødes kl.: 11:30 ved indgangen til Hal A

Kamp kl.:

12:00

12:30

13:00

 

 

Amalie

Emmeline

Ella

Ida

Isabella

Maria

 

Alle kampe spilles i Hal B

Mødes kl.: 10:00 ved indgangen til Hal B

Kamp kl.:

10:30

11:00

11:30

Nanna H

Thilde

Daniel H

Kasper B

Thomas

Simon

 

Alle kampe spilles i Hal C

 

Mødes kl.: 13:15 ved indgangen til Hal C

Kamp kl.:

13:45

14:30

15:00

15:30

 
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
 
Til information:
 
Alle klubbens medlemmer der har betalt kontingent for denne sæson kan få en gratis klub trøje. For at bestille og evt. prøve klubtrøje skal man henvende sig i Sportigan, strøget, Ikast. Det er her vigtigt at nævne at det er klubtrøjen for Ikast KFUM håndbold.
 
Hvis der er problemer kan I kontakte en fra trænerteamet på det hold jeres barn går på.
 
Sidste træning i denne sæson torsdag den 6/4 2017. 
Har i spørgsmål er i mere end velkommen til at kontakte os.
 
De bedste hilsener fra
 
Charlotte Heller
Tlf.: 24236051 
 
Mads Milsgaard
Tlf.: 51768737
 
Mie Barchager
Tlf.: 25372277